Takimi i Prof. Dr. Rajmonda Këçira dhe zëvendësrektorja Prof.as.dr Paulina Guli (Hoti) me përfaqësues të institutit Yonus Emre

Dje, më 21 nëntor 2023, rektorja e Universitetit “Luigj Gurakuqi”, Prof. Dr. Rajmonda Këçira dhe zëvendësrektorja Prof.as.dr Paulina Guli (Hoti) pritën në një takim përfaqësues të institutit Yonus Emre.

Takimi konsistoi ne percjelljen e urimeve dhe falenderimet per mbarevajtjen e bashkepunimit te Universitetit me Institutin Yunus Emre qe nga viti 2015, lidhur me mesimdhenien e gjuhes turke si lende me zgjedhje ne 4 fakuktete.

Te pranishem ishin: koordinatori i pergjithshem i Yunus Emre ne Shqiperi Ömer Osman Demirbaş, koordinatori per arsimin Çagatay Sünerin dhe pedagogia e gjuhes turke Eylül Tekeoğlu.