Takimi i dytë i projektit CRED4TEACH

Me datë 25 dhe 26 prill 2024 u zhvillua takimi i dytë i projektit CRED4TEACH në Universitetin Mesdhetar të Podgoricës. Takimi u fokusua në prezantimin e kornizave kombëtare dhe institucionale në vendet partnere në këtë projekt. UNISHK si lider në këtë fazë të punës moderoi paraqitjen e elementëve të kornizës institucionale të partnerëve të përfshirë në projekt në lidhje me Mikro-kredencialet për zhvillimin profesional të mësuesve, si dhe prezantoi kornizën institucionale të partnerëve shqiptarë. Ky takim konsiderohet si mjaft i rëndësishëm për vijimësinë e këtij projekti.

Cred4Teach Univerzitet "Mediteran" Podgorica Universiteti i Vlores "Ismail Qemali" Agjencia e Sigurimit të Cilësisë së Arsimit Parauniversitar